• Parafia Obsza

Koło Przyjaciół Radia Maryja

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

i Maryja zawsze Dziewica!

 

O Rodzinie Radia Maryja…

Rodzina Radia Maryja to wspólnota słuchaczy Radia Maryja, telewidzów Telewizji Trwam oraz osób identyfikujących się z poglądami prezentowanymi w tych stacjach. Na strukturę Rodziny Radia Maryja składają się m.in. Biura, Koła Przyjaciół, Koła Młodzieżowe oraz Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci. Działają one przy parafiach za zgodą proboszcza. Obecne są zarówno w Polsce jak i zagranicą. Statut Rodziny Radia Maryja zatwierdzony został przez Konferencję Episkopatu Polski w maju 2006 r. Członkowie Rodziny Radia Maryja angażują się w  życie parafii, organizują spotkania regionalne czy dni skupienia. Od 1993 r. uczestniczą też w dorocznej pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Pielgrzymka organizowana jest w drugą niedzielę lipca. Dokładna liczba członków Rodziny Radia Maryja nie jest znana. Samego radia słucha prawdopodobnie od 1 do 1,5 mln. osób. Według różnych danych w pielgrzymkach Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę uczestniczy od 200 tys. do 0,5 mln. osób. Od 1997 r. Fundacja "Nasza Przyszłość" wydaje miesięcznik "Rodzina Radia Maryja".

 

O celach kół Przyjaciół Radia Maryja…

Członkowie "Kół Przyjaciół Radia Maryja" mają cztery podstawowe cele:

- ewangelizację,

- modlitwę,

- formację i wspieranie finansowe Radia Maryja.

Cele te realizowane są poprzez spotkania modlitewne w parafiach, ogniska, spotkania opłatkowe, pielgrzymki oraz festyny i loterie fantowe na rzecz Radia.
Na spotkaniach formacyjnych omawiane są Encykliki społeczne Jana Pawła II, historia Ziemi Świętej, nauka społeczna Kościoła. Organizowane są również pielgrzymki - raz w roku na Jasną Górę, a także do innych sanktuariów Maryjnych.

 

O Radiu Maryja…

Radio Maryja powstało w 1991 r., podejmując wezwanie Ojca Świętego do ewangelizacji poprzez środki masowego przekazu. Pierwszą audycję radio nadało 8 grudnia w święto Niepokalanego Poczęcia NMP, założycielem i dyrektorem stacji jest O. Tadeusz Rydzyk. Radio jest własnością warszawskiej prowincji oo. Redemptorystów. Początkowo miejsca w eterze użyczały mu rozgłośnie diecezjalne. Trzy lata później było już rozgłośnią ogólnopolską i od tego roku ma status nadawcy społecznego. 
Celem rozgłośni jest ewangelizacja oraz formacja moralno-społeczna słuchaczy. Ewangelizacja prowadzona jest poprzez transmisję Mszy Świętych i innych uroczystości religijnych, modlitwę różańcową oraz Liturgię Godzin.
Dużo miejsca w programach Radia Maryja zajmuje część publicystyczna
o tematyce społecznej, do najbardziej znanych programów należy codzienna audycja "Rozmowy niedokończone" oraz felietony z cyklu "Myśląc Ojczyzna"
i "Spróbuj pomyśleć". Radia Maryja można słuchać na falach ultrakrótkich, 
w dolnym lub górnym zakresie przez stacje naziemne nie tylko w Polsce, ale również we Włoszech, a nawet Stanach Zjednoczonych oraz za pośrednictwem satelitów od Bieguna Północnego do Afryki, od Uralu do Wysp Kanaryjskich. 
Można też go słuchać poprzez internet. Od początku Radio Maryja cieszyło się dużą popularnością, liczba jego słuchaczy systematycznie rosła. Sympatycy tej stacji zawiązali z czasem "Rodzinę Radia Maryja", jej członkowie w diecezjach i parafiach powołali "Koła Przyjaciół Radia Maryja".

 

Nasze Koło Przyjaciół...

Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii powstało 15 stycznia 2012 roku. Koło liczy około 15 osób. 
Spotkania odbywają się w pierwszy czwartek miesiąca: o godzinie 
18.00. 
W pierwszej kolejności odprawiana jest Msza św. w intencji Radia Maryja
i wszystkich Dzieł istniejących przy tym Radiu, jak również za członków naszego parafialnego Koła Radia Maryja. Bezpośrednio po Mszy św. członkowie uczestniczą 
w katechezie ( w salce parafialnej ), a następnie omawiają sprawy bieżące dotyczące Rodziny Radia Maryja. Od początku działalności członkowie Koła Radia Maryja biorą udział w spotkaniach Rodziny Radia Maryja organizowanych w różnych parafiach.

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj28
mod_vvisit_counterW tym tygodniu652
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu724
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3087
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu3916
Gości online: 3  
Twoje IP: 100.26.179.196
stat4u