Lektorzy

Ważne miejsce w życiu wspólnoty – w życiu parafii - jest jej działalność liturgiczna.

Przez nią wierni mogą uczestniczyć w sakramentach, które uobecniają w niej samego Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, mogą jednoczyć się w modlitwie oraz uczestniczyć w pięknie liturgii. W naszej wspólnocie parafialnej od początku jej istnienia ta forma działalności zawsze była i jest na pierwszym miejscu. W tej liturgicznej działalności uczestniczą różne osoby. Jednak w tej wielości zaangażowanych osób nie można nie wspomnieć, ominąć – Służby Liturgicznej Ołtarza.

Zaprawdę żywe jest Słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze, niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca. Nie ma stworzenia, które  by było przed Nim niewidzialne. Przeciwnie, wszystko odkryte i odsłonięte jest przed oczami Tego, któremu musi zdać rachunek. To obrazowe ukazanie skuteczności, mocy i przenikliwości Bożego Słowa musi nam dawać do myślenia - nam którzy tego Słowa słuchamy, którzy je czytamy, którzy staramy się je zrozumieć...

Obecnie do grupy lektorów w naszej parafii należą:

Jan Buczko, Eryk Niewiadomski, Kamil Gałka, Wojciech Smolak, Jakub Klimczak, Jan Klimczak

W Kaplicy lektorami są:

Wojciech Kowalik