Bierzmowanie

Bierzmowanie jest to sakrament, w którym Duch Święty umacnia chrześcijanina aby wiarę swoją mężnie wyznawał, bronił jej i według niej żył.

Szczegóły spotkań:

WRZESIEŃ:

20 września 2014 godz. 12:00 w Obszy - spotkanie organizacyjne

PAŹDZIERNIK:

03 października (pierwszy piątek) -  godz. 18:00 Msza św. dla wszystkich a po niej spotkanie dla klasy II b w salce.

Codziennie nabożeństwo różańcowe, na które zapraszamy WSZYSTKICH kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania: w kaplicy 16:30 a w Obszy o 17:30.

17 październik (piątek) wyjazd  na spotkanie dekanalne młodzieży do Łukowej - 18:30 przy kościele w Obszy

30 października (czwartek) -  godz. 18:00 - Msza św. dla wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania

LISTOPAD:

07 listopad (pierwszy piątek) - godz. 18:00. Msza św a po niej spotkanie dla klasy III a w salce

16 listopad  - godz. 12:00. Msza św. dla wszystkich kandydatów a po niej spotkanie w kościele wraz z rodzicami kandydatów

GRUDZIEŃ:

W ADWENCIE zapraszamy na msze święte roratnie wszystkich kandydatów.

05 grudnia - pierwszy piątek miesiąca, msza święta i spowiedź, spotkania nie ma

12 grudnia  - o 18:00  w Obszy  spotkanie dla wszystkich kandydatów

STYCZEŃ:

23 styczeń - spotkanie w salce z klasą 3a o godz 18:30

30 styczeń  - spotkanie w salce z klasą 2b o godz. 18:30

LUTY:

06. 02 - pierwszy piątek, Msza św i możliwość spowiedzi świętej

15. 02 - spotkanie dla wszystkich kandydatów wraz z rodzicami po mszy o 12:00

MARZEC:

06. 03 -  pierwszy piątek, po mszy św. spotkanie kandydatów i rodziców

20.03 - piątek godz. 18:30 Droga krzyżowa i Msza św. z udziałem młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania

KWIECIEŃ:

12.04 - SPOTKANIE ORGANIZACYJNE DLA  KANDYDATÓW WRAZ Z RODZICAMI GODZ. 12.00  W OBSZY

13.04 poniedziałek - Egzamin dla kandydatów do bierzmowania dla klasy "2 b" - godz. 18:30

14.04  wtorek - Egzamin dla kandydatów do bierzmowania dla klasy "3 a" - godz. 18:30

UWAGA: NA EGZAMIN NALEŻY PRZYNIEŚĆ:

- PODANIE Z PROŚBĄ O UDZIELENIE SAKRAMENTU

- INDEKS BIERZMOWANEGO

- ŻYCIORYS PATRONA, KTÓREGO WYBIERA SIĘ IMIĘ

24,25,26 IV  - Obowiązkowe rekolekcje dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w

Ośrodku Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Zakrzowie

Piątek godz. 8:00 wyjazd

Sobota - pobyt w Ośrodku wypoczynkowym Caritas

Niedziela - po śniadaniu powrót do Obszy

1 maj - piątek - godz. 18:30 - spotkanie dla wszystkich kandydatów

5 maj wtorek - godz. 18:30 -  spotkania dla kandydatów

7 maj  czwartek - godz. 18:30 - spotkanie dla kandydatów

11 maj poniedziałek - godz. 18:30 - spotkanie dla kandydatów

12 maj wtorek - godz. 17:30 - spowiedź dla kandydatów i świadków a po mszy spotkanie

13 MAJ GODZ. 17:00 - MSZA ŚW. PODCZAS KTÓREJ KANDYDACI OTRZYMAJĄ SAKRAMENT BIERZMOWANIA

Ponieważ bierzmowanie jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej kandydaci muszą wykazać się że są gotowi aby go przyjąć.

Po pierwsze: kandydat do bierzmowania musi wykazać się dojrzałością swego wieku poprzez odpowiednie zachowanie w szkole i regularne uczestnictwo we Mszach Świętych w niedziele i uroczystości nakazane; poprzez spowiedź i osobiste uczestnictwo w pierwszych piątkach miesiąca, obecność we wszystkie dni na rekolekcjach wielkopostnych, nabożeństwach majowych i różańcowych, drogach krzyżowych oraz nabożeństwach fatimskich ( od maja ) oraz poprzez udział w dniu skupienia przed bierzmowaniem.

Po drugie: kandydat ma się wykazać zaangażowaniem w życiu wspólnoty parafialnej. Może to być uczestnictwo w grupie duszpasterskiej działającej przy parafii, udział w liturgii poprzez czytanie Słowa Bożego lub modlitwy wiernych, prowadzenie rozważań drogi krzyżowej lub różańca, udział w akademiach o tematyce religijnej lub pracy na rzecz parafii.

Po trzecie: kandydat ma się wykazywać odpowiednią i rzetelną wiedzą religijną, która zostanie sprawdzona poprzez księdza prowadzącego przygotowanie.

Po czwarte: osoby ochrzczone poza naszą parafią muszą dostarczyć  metrykę swojego chrztu.

Po piąte: osoby spoza naszej parafii muszą udać się do swojego proboszcza po pisemną zgodę na przyjęcie sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

Po szóste: kandydaci mają napisać własnoręczną prośbę do księdza biskupa o otrzymanie sakramentu bierzmowania motywując dlaczego chcą do niego przystąpić.

Na koniec proszę pamiętać że do sakramentu bierzmowania przystępuje się ponieważ młody człowiek ma takie wewnętrzne pragnienie a nie dlatego że wszyscy koledzy i koleżanki do niego przystępują. To nie jest coś co się zalicza ale jest to ważne wydarzenie w życiu osobistym i religijnym.