• Parafia Obsza

Chrzest

Chrzest jest sakramentem wiary. Jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów. Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako Synowie Boży, stajemy się członkami Chrystusa oraz zostajemy włączeni w Kościół.

 

Chrzty w naszej parafii odbywają się w czasie sumy, w trzecią niedzielę każdego miesiąca oraz w drugi dzień świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia.

Rodzice i chrzestni mają obowiązek uczestniczyć w katechezie przygotowującej do chrztu dziecka we czwartek poprzedzający chrzest. Rodzice chrzestni spoza parafii powinni uczestniczyć w takiej katechezie w swojej parafii.

 

Dokumenty potrzebne do sakramentu chrztu:

-akt urodzenia dziecka (odpis)

-dane o rodzicach chrzestnych (imiona, nazwiska)

-zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary.

 

Przypominamy że rodzicami chrzestnymi mogą być wyłącznie praktykujący katolicy, którzy otrzymali już sakrament bierzmowania.


Informacja dla osób mających być rodzicami chrzestnymi:

Przypominamy że, po zaświadczenie dopuszczające do godności chrzestnego lub chrzestnej należy zgłosić się osobiście. Przypominamy, że parafianinem naszej parafii  jest się z racji realnego zamieszkania, a nie zameldowania. Osoby które prze okres dłuższy niż pół roku mieszkają na terenie innym niż parafia Obsza (mimo meldunku w domu rodzinnym) powinny zgłaszać się po zaświadczenia tam, gdzie mieszkają i chodzą do kościoła. Zaświadczenie dla chrzestnego lub chrzestnej to opinia księdza proboszcza lub księdza wikariusza, że kandydat na tą ważną w funkcje jest praktykującym katolikiem.

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj34
mod_vvisit_counterW tym tygodniu658
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu724
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3093
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu3916
Gości online: 5  
Twoje IP: 100.26.179.196
stat4u